• شناسه خبر: 16528

دستاورد بزرگ کارکنان نفت و گاز مارون در حوزه ارزیابی ریسک

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از انجام ارزیابی ریسک حدود هزار و دویست کیلومتر خطوط لوله اصلی و کمکی توسط تیم ارزیابی ریسک این شرکت بر اساس استانداردهای مندرج در سیستم مدیریت یکپارچه خطوط لوله(PIMS) خبر داد ک ...

وی افزود: امنیت مردم و پیشگیری از آسیب های زیست محیطی محتمل در مناطق شهری و روستایی همجوار تاسیسات فرایندی را می توان مهمترین مزیت برآمده از انجام این ارزیابی برشمرد.

مهندس کامران تقی زاده، سرپرست هماهنگی و پیگیری نظام انسجام خطوط لوله شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون که زیر مجموعه مدیریت عملیات این شرکت می باشد، از پیگیری برای تدوین  برنامه واکنش به شرایط اضطراری برای کلیه خطوط (اصلی و جریانی) در محدوده عملیاتی شرکت و برنامه ریزی در جهت ایمن سازی و بهسازی خطوط لوله و از سویی کنترل و تضمین بهره برداری ایمن و پایدار از آنها را مهمترین اهداف برنامه های در دست اقدام واحد PIMS  در سال جاری خبر داد.

 وی در تشریح جزئیات ارزیابی مذکور گفت: ارزیابی کیفی خطوط براساس فاکتورهایی همچون عبور از روستاها و مناطق شهری، عبور از جاده های اصلی و فرعی، نزدیکی به تاسیسات فرایندی و شرایط اقلیمی با درنظرگرفتن عمر ، سوابق گزارشات بازرسی، شدت پیامد و احتمال وقوع  بر روی هر سگمنت  از این هزارو دویست کیلومتر لوله انجام شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست