• شناسه خبر: 4242

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز خبر داد : ۱۸ هزار دانش آموز ابتدایی ناحیه یک اهواز تحت پوشش طرح ملی شهاب

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با اشاره به اجرای طرح ملی شهاب گفت : ۱۸ هزار و ۲۷۵ دانش آموز مقطع ابتدایی این ناحیه در سال تحصیلی گذشته تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ صادق نیسی گمراوی با اشاره به اینکه طرح شهاب مهمترین طرح ملی آموزش و پرورش برای شناسایی هوش و استعداد برتر و هدایت دانش‌آموزان است، اظهار کرد:  ۱۸ هزار و ۲۷۵ دانش آموز مقطع ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در سال تحصیلی گذشته تحت پوشش طرح ملی شهاب قرار گرفتند.

وی افزود : براساس برنامه‌ریزی که از سال ۹۳ برای اجرای طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب) در نظر گرفته شده و پوشش این طرح از چهارم دبستان آغاز و تا متوسطه اول ادامه یافته است.

سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با بیان اینکه طرح شهاب کشف استعداد های برجسته دانش آموزی را دنبال می کند، تصریح کرد: در سال های گذشته طرح شهاب در تعدادی مناطق منتخب اجرا می‌شد اما سال ۹۸ در پایه چهارم همه کشور را پوشش می دهد.

نیسی گمراوی با بیان اینکه طرح شهاب مخفف شناسایی و هدایت استعدادهای برتر است و اهداف آن در ۲ بخش خلاصه می شود، ادامه داد: شناسایی، هدایت و حمایت آموزشی، تربیتی و معنوی استعدادهای برتر از کلاس چهارم تا دوره دبیرستان هدف اولیه آن است.

وی در پایان با عنوان اینکه  هدف از اجرای طرح شهاب، ایجاد نظام نخبگی در کشور است، یادآور شد: پس از شناسایی و تربیت، هدایت نخبگان به مرحله تأثیر گذاری آنان در جامعه مورد توجه قرار می گیرد که تمرکز ۹ ساله بر روی استعدادهای برتر در تمامی نقاط کشور از ویژگی های بارز این طرح است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست