• شناسه خبر: 4404

مدیرعامل آبفای روستایی استان خوزستان : ۹۵ درصد جمعیت روستایی خوزستان تحت پوشش آبرسانی قرار دارند/بهره مندی ۵۳ هزار روستایی از آب آشامیدنی بهداشتی

مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان گفت: جمعیت تحت پوشش شرکت آب روستایی ۹۸۴ هزار و ۲۲۷ نفر است یعنی ۹۵ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش داریم. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ عادل حرباوی شامگاه جمعه (۸ شهریور ماه ۹۸ ) در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت اظهار کرد: کل جمعیت روستایی استان یک میلیون و ۳۳ هزار و ۹۲۷ نفر است.
وی افزود: جمعیت تحت پوشش شرکت آب روستایی ۹۸۴ هزار و ۲۲۷ نفر است، یعنی آبرسانی به ۹۵ درصد جمعیت روستایی را تحت پوشش داریم.
مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان تصریح کرد: سه هزار و ۷۲۷ روستا داریم که سه هزار و ۵۰ روستا تحت پوشش آبرسانی قرار دارند و مابقی به شبکه آبرسانی امور عشایر، دهیاری ها و آب شهری وصل هستند.
حرباوی بیان کرد: منابع تولید در آبفا روستایی خوزستان بیشتر آب های سطحی به میزان ۶۰ درصد، چاه ۳۰ درصد و ۱۰ درصد هم سایر منابع است.
وی با اعلام خبر تولید ۳۲۰ هزار مترمکعب آب به صورت روزانه در این شرکت گفت: بر اساس سرانه مصرف استاندارد کشوری ۱۵۵ لیتر برای هر فرد در روز تعریف شده است.
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی خوزستان بیان کرد: ۴۴۳ منبع تولید آب داریم که با توجه به قدمت بالای آنها، ۴۳ درصد تأسیسات این شرکت فرسودگی و نیاز به اعتبار خاص برای نوسازی دارند.
حرباوی یادآور شد: در دوره دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تاکنون یک هزار و ۷۳۹ کیلومتر لوله در قالب خط انتقال و شبکه توزیع اجرا شد.
وی افزود: همچنین ۳۰ هزار مترمکعب مخزن ذخیره و ۱۱۱ پروژه آبرسانی روستایی تکمیل و وارد مدار بهره برداری شد که با این اقدامات ۸۸۵ روستا از نعمت آب شرب کافی بهره مند شدند.
مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان بیان کرد: طی ۶ ماه گذشته امسال در زمینه حفر و تجهیز چاه چهار حلقه چاه جدید را وارد مدار و سه باب ایستگاه تقویت فشار آب و دو هزار مخزن بتنی احداث کردیم.
حرباوی ادامه داد: ۶۰ کیلومتر خط انتقال و ۶۵ کیلومتر شبکه توزیع در کل استان اجرا شد که در واقع با اجرای این طرح ها ۴۵ روستا مشکل آب آنها برطرف و روستاهای فاقد آب نیز آب دار شدند و ۵۳ هزار نفر روستایی از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
وی اظهار کرد: در حوزه طرح های شاخص این شرکت در سال جاری می توان به پروژه غیزانیه اشاره کرد که مشکل حاد آبرسانی داشت، برای بخش غیزانیه با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان شروع کار خط انتقال به طول ۱۵ کیلومتر و قطر ۶۳۰ میلیمتر انجام دادیم و بر اساس پیش بینی ظرف آبان ماه سال جاری به اتمام می رسد.
مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان خبر داد: پروژه رغیوه با خط انتقال ۸۵ کیلومتر است که ۲۸ کیلومتر آن باقی مانده است و امیدوارم که امسال شروع شود و طی سال مالی جاری این طرح را به اتمام برسانیم و مشکل آب این بخش را هم برای همیشه حل کنیم.
حرباوی عنوان کرد: در طرح جفال شادگان طی ۱۰ روز آینده بازگشایی پاکات و انتخاب پیمانکار را داریم که ۲۸ روستای دچار مشکل آب را منتفع می کند.
وی بیان کرد: در طرح حومه غربی رامهرمز ۱۱ روستا مشکل آب داشتند که با اجرای ۷ کیلومتر مشکل ۹ روستا برطرف شده و مابقی با تکمیل پروژه مشکل آب آنها برطرف می شود.
حرباوی افزود: امسال ۱۴ طرح داریم که کل اعتبار مورد نیاز آن برای ۳۳۶ روستا مبلغ ۶۹۴ میلیارد تومان است که اگر تأمین شود می توانیم بیشتر مشکلات استان را حل کنیم.
وی یادآور شد: چند مدت پیش در رامهرمز طبق گزارش های واصل شده کشاورزان از سموم استفاده کردند که این سموم به آب رودخانه نفوذ و آن را آلوده کرد ولی شرکت بلافاصله دستور قطع پمپاژ را صادر و با تانکر آبرسانی کرد.
مدیرعامل آبفای روستایی خوزستان یادآور شد: ۵۵ پروژه از محل صندوق توسعه ملی داریم که اعتبار تخصیصی امسال آنها ۶۶ میلیارد تومان است.
حرباوی در پایان گفت: امسال آب روستایی با وجود مشکلات عدیده و تعریف طرح های مختلف در زمینه تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی و تملک دارایی با کاهش بسیاری مواجه بود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست