• شناسه خبر: 4369

۱۲ طرح کشاورزی، تجاری و خدماتی در دزفول بهره‌برداری شد

۱۲ طرح کشاورزی، تجاری و خدماتی عصر جمعه در آیینی با حضور استاندار خوزستان در دزفول بهره برداری شد. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛ سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در آیین بهره برداری از این طرح ها با گرامیداشت یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: بیش از ۴۳ طرح با همت و همدلی مسئولان به مناسبت هفته دولت در دزفول بهره برداری یا کلنگ زنی شد.

محمد حیدری با اشاره به بهره برداری از طرح آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری این پایگاه را از پایگاه های مهم کشور دانست و افزود: این پایگاه در جنگ تحمیلی نقش مهمی ایفا کرده و خدمات رسانی به آن ضروری است.

وی با اشاره به آغاز عملیات آسفالت این پایگاه توسط شهرداری دزفول گفت: طرح آبرسانی این پایگاه بهره برداری شد و امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از طرح برق رسانی آن باشیم.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول افزود: برق پایگاه هم اکنون از اندیمشک تامین می شود که لازم است برای رفع نوسانات از دزفول تامین شود.

بهره برداری از طرح آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری دزفول

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دزفول در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری گفت: چاه هایی در گذشته در پایگاه چهارم شکاری حفر شده بود که بدلیل فرسودگی از مدار خارج شدند.

جمال الدین برفر افزود: سال ۹۱ قراردادی برای آبرسانی به پایگاه بسته شد ولی سال ۹۲ بدلیل کمبود اعتبارات ناتمام مان؛  با انعقاد قراردادی جدید و اتمام طرح اکنون کار آبرسانی به این پایگاه به اتمام رسیده است.

وی کل شبکه اصلاح شده را ۳۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: برای آبرسانی به پایگاه چهارم شکاری ۲ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری دزفول با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۵۰ اشتراک خانگی ایجاد شده است، افزود: طرح انتقال و اصلاح شبکه آبرسانی پایگاه چهارم شکاری با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده است.

وی با تقدیر از پیگیری های نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی برای اجرای این طرح اظهار داشت: این طرح توجیه اقتصادی نداشت و هدف فقط خدمات رسانی بود.

برفر با بیان اینکه طرح آبرسانی به تیپ ۲۹۲ زرهی نیروی زمینی ارتش نیز امسال تمام شد، گفت: خط انتقال آب شمس آباد نیز در حال اجرا است.

بهره برداری از هشت طرح جهاد کشاورزی دزفول

احمد زارعی مدیر جهاد کشاورزی دزفول در آیین بهره برداری از یک طرح گلخانه تولید نشاء گفت: این طرح به نمایندگی از هشت طرح جهاد کشاورزی دزفول بهره برداری شد.

وی افزود: چهار طرح گلخانه و گیاهان زینتی شامل ۲ گلخانه تولید نشا و ۲ مزرعه پرورش گیاهان دارویی و همچنین سه طرح آبیاری تحت فشار در ۸۱ هکتار امروز بهره برداری شدند.

مدیر جهاد کشاورزی دزفول اظهار داشت: حدود ۸۰۰ متر از کانال گورسفید از اعتبارات عمرانی جهاد کشاورزی احداث و بهره برداری شد.

وی مجموع سرمایه گذاری در این طرح ها را بیش از  ۸۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی آنها را حدود ۴۰ نفر اعلام کرد و افزود: این طرح ها ظرفیت های جدیدی برای افزایش محصولات کشاورزی ایجاد می کنند.

بهره برداری از گلخانه تولید نشاء

زارعی با اشاره به جزئیات طرح گلخانه تولید نشاء گفت: این گلخانه در بهره وری و صرفه جویی از آب و تولید نشا در منطقه اهمیت فراوانی دارد.

وی میزان تسهیلات این طرح را ۲۳ میلیارد ریال و میزان آورده شخصی را ۱۳ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این طرح پنج نفر اشتغال مستقیم و هشت نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است.

مدیر گلخانه تولید نشاء نیز در حاشیه بهره برداری از این گلخانه به خبرنگار ایرنا گفت: این گلخانه با مساحت ۹ هزار و ۳۰۰ مترمربع در هر دوره حدود هفت میلیون نشاء سبزی و صیفی جات تولید می کند.

سید امید غفاری راد با تقدیر از همکاری های اداره جهاد کشاورزی دزفول به پرداخت نشدن حدود یک سوم تسهیلات بانکی اشاره کرد و خواستار همکاری بیشتر بانک و پرداخت مابقی تسهیلات شد.

 بهره برداری از طرح کشت و پرورش گیاهان دارویی

مدیر جهاد کشاورزی دزفول درخصوص بهره برداری از طرح کشت و پرورش گیاهان دارویی گفت: این طرح در ۲۵ هکتار اجرا شده و ۶ نفر اشتغال دائم و ۱۶ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه زمین این طرح توسط متقاضی تامین شده است،  افزود: این طرح با چهار میلیارد ریال اعتبار آورده شخصی و پنچ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اجرا شده است.

طرح تولید گیاهان دارویی(آلورا)  

زارعی درخصوص طرح تولید آلورا نیز گفت: این طرح در ۱۷ هکتار  اجرا شده و سه نفر اشتغال مستقیم و پنج نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۶ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال سرمایه شخصی و ۶۹۰ میلیون ریال تسهیلات هزینه شده است.

اجرای طرح توسعه گلخانه عشیری

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به اجرای طرح توسعه گلخانه عشیری در منطقه سبیلی اظهار داشت: این طرح در چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع اجرا شده است.

وی افزود: طرح توسعه این گلخانه با ۱۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری شخصی و پنج میلیارد ریال تسهیلات اجرا شده و ۱۰ نفر اشتغال مستقیم و پنج نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

اجرای سه طرح آبیاری تحت فشار

زارعی با اشاره به اجرای سه طرح آبیاری تحت فشار و قطره ای در صفی آباد، قلعه ربع و سبیلی گفت: این طرح ها با کمک یارانه های دولتی اجرا شده اند.

وی افزود: برای اجرای طرح آبیاری تحت فشار در هر هکتار ۱۸۰ میلیون ریال اعتبار نیاز است که ۱۳۰ میلیون ریال آن توسط دولت و ۵۰ میلیون ریال توسط مالک زمین پرداخت می شود.

بهسازی کانال گورسفید

مدیر جهاد کشاورزی دزفول با اشاره به بهسازی ۸۰۰ متر از کانال گورسفید گفت: این کانال سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی دزفول را پوشش می دهد.

وی با بیان اینکه کانال گورسفید سنتی،  قدیمی و فرسوده بود، افزود: این کانال حدود هشت کیلومتر است که تاکنون حدود چهار کیلومتر آن با اعتبارات عمرانی دولتی بهسازی شده است.

زارعی با بیان اینکه امسال چهار میلیارد ریال برای بهسازی این کانال هزینه شده است، اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال مابقی کانال نیز بهسازی شود.

واگذاری مزارع پرورش ماهیان خاویاری

سرپرست اداره کل شیلات خوزستان در آیین واگذاری مزارع پرورش ماهیان خاویاری دزفول گفت: مجتمع پرورش ماهیان خاویاری دزفول ۴۸ هکتار است که ۴۴ واحد تولیدی و چهار واحد صنایع وابسته دارد.

غلامرضا افتخاری نسب افزود: ۱۰ درصد این مجتمع به تولید خاویار اختصاص می یابد و مابقی به تولید گوشت ماهی خاویار اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد کار مجتمع پرورش ماهیان خاویاری و قطعه بندی انجام شده است،  اظهار داشت: امروز پنج پروانه پرورش ماهیان خاویاری به متقاضیان واگذار شد.
سرپرست اداره کل شیلات خوزستان افزود: آب برای ساخت استخرها تامین شده و هر یک از سرمایه گذاران باید بیش از ۱۰ میلیارد ریال آورده داشته باشند.

بهره برداری از ساختمان اداری منطقه سه شهرداری دزفول

شهردار دزفول در آیین بهره برداری از ساختمان اداری منطقه سه شهرداری دزفول گفت: این ساختمان با ۴۵ میلیارد ریال اعتبار و مساحت یک هزار و ۴۰۰ مترمربع احداث شده است.

محمدعلی دوایی فر با بیان اینکه این ساختمان در ۲ طبقه پشت پارک بعثت بنا شده است، افزود: تلاش بر این بود که در هفته دولت این ساختمان بهره برداری شود که این کار صورت گرفت و از این پس به خدمت رسانی به شهروندان خواهد پرداخت.

بهره برداری از مجتمع تجاری گلباران

مالک مجتمع تجاری گلباران در آیین بهره برداری از این طرح تجاری گفت: این طرح در ۳۰ هزار مترمربع در سه فاز اجرا شده که فاز نخست آن ۲۴ هزار مترمربع است و مابقی آن تا پایان سال بهره برداری می شود.

احمد دهقان زاده با بیان اینکه هیچ گونه تسهیلاتی برای احداث این مجتمع اخذ نشده است، افزود: این مجتمع با اشتغالزایی مستقیم ۶۰۰ نفر یکی از بی نظیرترین طرح های تجاری کشور است.

وی اظهار داشت: سرمایه گذاری در این مجتمع در سه بخش شامل ابنیه(۲۶ هزار مترمربع)، خرید تجهیزات و سرمایه در گردش(سه هزار میلیارد ریال) صورت گرفته است.

مالک مجتمع تجاری گلباران افزود: سوپر مارکت این مجتمع مانند سوپرمارکت سایر مجتمع تجاری ها است ولی بخش پوشاک آن با سه هزار و ۲۰۰ مترمربع مساحت برای ارائه بهترین برندها و پوشاک تولید داخل در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه طبقه سوم مجتمع شامل ۲ رستوران مدرن و ۹ غرفه است، گفت: در طبقه چهارم این مجتمع بزرگترین و زیباترین شهر بازی ایران به صورت یک جنگل زیبا طراحی و احداث شده است.

همزمان با هفته دولت بیش از ۴۳ طرح مختلف در شهرستان دزفول کلنگ زنی یا بهره برداری شد./ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست