• شناسه خبر: 4328

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی روند توسعه زیرساخت های حوزه فرهنگ و هنر شتاب گرفته است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: روند توسعه در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی و همچنین حوزه های فرهنگی و هنری شتابنده شده است. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت و به نقل از ایرنا؛ سید عباس صالحی روز پنجشنبه در آیینی که به مناسبت بهره برداری از سه فرهنگسرا در ماهشهر با حضور هنرمندان این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: ایران در طول تاریخ تمدن و فرهنگ خود با فرهنگ و هنر تعریف می شود، اقلیم خوزستان از کهن بوم تاکنون در سیر تاریخی خود  با علم و فرهنگ عجین بوده و قرن های متوالی خود را با این عناوین تعریف کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کتاب تاریخ ایران چه در دوره های باستانی و  چه در دوره های پس از اسلام با فرهنگ، هنر و دانش ترکیب شده است و با این نگاه جایگاه حوزه فرهنگ و هنر جایگاهی است که با هویت ایران اسلامی عجین است و ایران را بدون  فرهنگ و هنر نمی توان شناخت و معرفی کرد چرا که قلب ایران با فرهنگ و هنر می تپد.

وی موضوع زیرساخت ها را یکی از رویکردهای مهم دولت دانست و بیان کرد:  منابع مالی دولت یازدهم و دوازدهم به گونه ای نبود که ترقی قابل توجه ای را داشته باشد.

صالحی  با اشاره به وجود تحریم های اقتصادی و تاثیر آن بر کند شدن پروژه ها گفت: با این همه توجه دولت یازدهم و دوازدهم به توسعه زیرساخت های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی و… قابل توجه بوده است.

وی با تشریح برخی اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در ۲ سال اخیر گفت: در سال ۹۲ تعداد سینماهای کشور ۲۴۷ سینما بود در حالی که  در سال ۹۸ تعداد سینماها به  ۵۵۰ سینما رسید و امیدواریم مسیر گسترش زیر ساخت های سینمایی خود را افزایش دهیم.
وی افزود: در سال ۹۲ در کل کشور ۲ هزار و ۸۴۱ کتابخانه داشتیم  و  این تعداد در سال گذشته به سه هزار و ۴۴۵ کتابخانه رسید  و تا پایان هفته دولت نیز ۴۰ کتابخانه  به آنان اضافه می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به  بحث عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه امکانات بیان کرد: در این حوزه آمارها و گزارش ها کاملا با این نگاه همراه است و در دوره های مختلف نظام اسلامی به طور ویژه در این دولت، اهتمام خاصی بوده تا فضای کشور به طور عام از برخورداری های بهتری بهره مند شود و تلاش شده اتفاقاتی بیفتد که شعار « فضای ایران تهران نیست» را به واقعیت نزدیک تر نشان دهد.

وی با اشاره به رویدادهای کشور در حوزه فرهنگ و هنر بیان کرد:  تنوع و تکثر برنامه ها در این رویدادها زیاد است  و در کل ۱۶ هزار برنامه انجام شده که از جمله آنها می توان به یک هزار و ۶۲۰ فعالیت ترویجی کتاب، یک هزار و ۶۹۲ فعالیت شعری و… اشاره کرد.

صالحی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و هنری نباید تنها مختص تهران باشند گفت: امسال در کل کشور ۳۸ هزار برنامه در حوزه هنری،   سه هزار برنامه در حوزه تجسمی، ۲۰ هزار تئاتر و ۱۰ هزار برنامه مختلف در سینماهای کشور، تولید یک هزار و ۵۰۰ فیلم کوتاه، هفت هزار و ۹۰۰  فعالیت قرآنی، ۴۰۸ نمایشگاه، برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنجشنبه در سفری یک روزه برای بهره بردای از سه فرهنگسرا،  دیدار با نماینده ولی فقیه در خوزستان و احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای ماهشهر وارد خوزستان شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست