• شناسه خبر: 3237

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تشریح کرد: اقدامات در راستای رفع افت فشار آب

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تشریح کرد: اقدامات در راستای رفع افت فشار آب ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت  دکتر حقیقی پور گفت: مصرف آب همزمان با شروع فصل گرما به اوج خود رسیده  و تقارن ماه مبارک رمضان نیز برابر تجارب سال های گذشته مزید بر این افزایش مصرف گردید.

دکتر حقیقی پور دیگر علل افت فشار آب در مدت اخیر را اینگونه بیان نمود: از تاریخ ۵ /۳/ ۹۸ با بروز مشکل در تاسیسات برقی در یکی از منابع تامین آب (حیات شوشتر) و قطع آورد به اهواز(کاهش دبی پس از رفع معضل) و نیز عدم آبگیری مخازن ارتفاعات حصیراباد که وظیفه تامین فشار و پایداری شبکه توزیع آب به ویژه در مناطق شرقی را به عهده دارد، روبرو  گشتیم .

حقیقی پور همچنین از بروز نقص فنی در تأسیسات اصلی آبرسانی اهواز (شماره ۲) در مدت افت فشار آب در شهر خبر و توضیح داد: شکستن هدر آب تصفیه در دو مرحله به فاصله یک شبانه روز در این تاسیسات باعث کم فشاری شبکه توزیع آب کلانشهر اهواز به خصوص مناطق انتهایی شبکه مانند کوی صادقیه ،منازل راه کربلا ،خیابان‌های بشارت، ۲۵۴ دستگاه صنایع فولاد، کوی مهدیس، اسلام آباد شرقی، منطقه گلستان، پردیس، کوی سیاحی گردید.

وی تصریح نمود: کلیه واحدهای عملیاتی با در نظر گرفتن شرایط موجود، شروع به شناسایی نقاط بحرانی، مرئی سازی، مانور شیرآلات و روانکاری، احیا و تعویض شیرآلات تأثیرگذار و معیوب شبکه توزیع به صورت شبانه روزی و بی وقفه کردند.

به گفته دکتر حقیقی پور سرپرست شرکت آبفا اهواز، جهت تقویت فشار شبکه آبرسانی به ویژه منطقه صادقیه اهواز ، انجام عملیات اتصالی شبکه ۳۰۰ به ۶۰۰ میلی متری موجب ایجاد نتایج مطلوبی گردید و نیز در کلیه مناطق دچار کم فشاری طرح های کارشناسی شده آماده و جهت اجرا، مکاتبه و در دست ابلاغ به پیمانکاران مربوطه توسط معاونت مهندسی و توسعه می باشند.

حقیقی پور لازم به ذکر دانست: در راستای تحقق رسالت آبرسانی، شرکت آبفا اهواز نسبت به کارگیری و ارسال تانکرهای آبرسانی شهری سیار اقدام نموده و آب شرب را به صورت استاندارد ،مناسب و تصفیه شده به مناطق کم فشار شبکه به صورت شبانه روزی ارسال می کند و در جهت رفع مشکل مشترکین به صورت کوتاه مدت پیگیری‌های لازم را به عمل آورده است.

وی ضمن عرض پوزش از شهروندان در مدت کم فشاری شبکه توزیع آب، تلاش شبانه‌روزی مجموعه را در راستای رضایتمندی مردم شریف اهواز و رفع مشکلات احتمالی برشمرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست