• شناسه خبر: 2325

محمود پور : با تولید محصولات خاص فولاد اکسین/کاهش ۵۰ درصدی هزینه های اسکلت فلزی

محمد پور گفت : با استفاده از محصولات خاص تولیدی فولاد اکسین خوزستان ، هزینه های اسکلت فلزی تا حدود ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

در هشتمین کنفرانس ملی فولاد و سازه طرح پژوهشی سبک سازی اسکلت فلزی با فولادهای پراستحکام ارائه و توانمندی های تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان در حوزه های متالوژی معرفی شد.
همچنین در این کنفرانس محمود پور مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در پانل ویژه راهکارهای کاهش هزینه های تولید و توسعه بازار سازه های فولادی حضور یافت.
محمود پور در خصوص این طرح اظهار کرد : این طرح پژوهشی سبک سازی سازه های فولادی در قالب یک پروژه تحقیقاتی به همکاری متخصصین و کارشناسان شرکت فولاد اکسین خوزستان (کارفرما) و تیم تحقیقاتی دانشگاه شهید چمران (پیمانکار) اجرا گردیده است . این طرح که در خصوص تاثیر به کارگیری فولاد پرمقاومت ST52 به جای ST37 می باشد در دو فاز تحلیل تاثیر نوع بارگذاری و نوع گرید فولادی بر وزن و قیمت سازه و بهینه سازی وزن چندین نوع ساختمان فولادی با استفاده از ورق های تولید شده شرکت فولاد اکسین خوزستان می باشد.
مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد : در خصوص کاهش وزن و قیمت سازه در سه گونه فولادی در ستون با فولادST37 وزن فولاد مصرفی ۴۹ درصد بیشتر از ستون ST52 می باشد و قیمت مصالح نیز ۵۶ درصد بیشتر می باشد. همین مقایسه در رابطه با فولادهای ST52 و ST66 نیز انجام شده است که در فولاد ST66 به میزان ۳۲ درصد از وزن مصالح کاهش یافته است و قیمت مصالح نیز ۳۰ درصد کمتر تمام شده است.
وی با اشاره به اینکه فاز دوم این طرح  به بهینه سازی وزن چندین نوع ساختمان فولادی است ؛افزود : در فاز دوم پروژه به طراحی و تحلیل چندین نوع ساختمان فولادی با استفاده از ورق های تولید شده در شرکت فولاد اکسین خوزستان پرداخته شد که در نهایت نتایج حاصله ارائه گردید.
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در پایان افزود: با محصولات تخصصی فولاد اکسین خوزستان وزن اسکلت فلزی ما تا ۳۰ درصد کاهش خواهد داشت و با استفاده از محصولات فولاد اکسین تا حدود ۵۰ درصد نیز  هزینه های اسکلت فلزی کاهش پیدا می کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست