• شناسه خبر: 3871

مدیر عامل فولاد : نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات ، تجهیزات و مواد فرصتی مناسب برای شناخت و حمایت از صنایع داخلی است.

علی محمدی، مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان یک بنگاه اقتصادی مادر است که استمرار فعالیت‌هایش به بقای صنایع داخلی کوچک کمک می‌کند؛ فعالیت مستمر تامین‌کنندگان و سازند ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت ؛” وی افزود: با این رویکرد فولاد خوزستان دومین قطب فولادسازی کشور، تامین مواد، قطعات و تجهیزات را با اتکاء به صنایع داخل و بومی‌سازی آن دنبال می‌کند؛ هر کجا احساس کنیم، تجهیزات مرغوب و متناسب با استاندارد مورد نظر در داخل کشور تولید می‌شود، بدون شک از آن تولیدکنندگان حمایت کرده و اولویت تامین را از این شرکت‌ها در نظر می‌گیریم.
محمدی اذعان داشت: تحریم‌های چند سال اخیر در ظاهر، کار تامین قطعات و تجهیزات و مواد مرتبط با فولاد را سخت کرده است، اما در عمل عکس این تصور شکل واقعی به خود گرفته و زمینه‌ی خودباوری، اعتماد متقابل و جلوگیری از خروج میلیون‎‌ها دلار ارز از کشور را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی گروه فولاد خوزستان، شناسایی توانمندی تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی، هم‌افزایی دانش فنی و توسعه صنایع کوچک است.
علی محمدی تاکید کرد: سیاست این شرکت در سال‌های اخیر بر مبنای تکمیل زنجیره‌ای ارزش هدف‌گذاری شده است و به همین منظور اقدام به خرید سهام معادن در بالادست و پیگیر خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده محصول نهایی در پایین دست هستیم؛ شرکت فولاد اکسین در جهت تکمیل زنجیره‌ای ارزش در پایین دست همواره مورد توجه فولاد خوزستان بوده است و با تملک این شرکت در آینده گام اساسی به منظور رسیدن به هدف مدنظر برمی‌داریم.
مدیر عامل فولاد خوزستان گفت: خرید سهام معادن، مشارکت در ساخت شرکت فولاد اندیمشک، تملک ۶۷ درصدی شرکت فولاد شادگان، پیگیری تملک سهام فولاد اکسین، مشارکت در طرح‌های پژوهشی، شرکت در پروژه بومی‌سازی الکترود گرافیتی از مهم‌ترین برنامه‌هایی جاری شرکت به شمار می‌آید؛ این اقدامات یقینا فعال شدن صنایع کوچک را بهمراه خواهد داشت.
وی افزود: این مجموعه بزرگ صنعتی در چهار دهه فعالیت، همواره تامین تجهیزات مورد نیازش را به تولیدکنندگان داخل کشور اختصاص داده است و اعتقاد گروه فولاد خوزستان حمایت همه جانبه‌ی صنعتگران داخلی است؛ چرا که معتقدیم با تکیه به دانش فنی جوانان، علاوه بر حفظ ارز کشور به شکوفایی و توسعه صنعت و همچنین اشتغال‌زایی کمک نموده‌ایم؛ لذا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است، اهمیت این موضوع دوچندان است؛ در همین راستا گروه فولاد خوزستان آمادگی خود را جهت حمایت از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی اعلام می‌دارد و اولویت خرید را به محصولات، تجهیزات، قطعات و مواد ساخت داخل می‌دهد.
محمدی افزود: استان خوزستان نگین صنعت کشور است و پتانسیل‌های بسیاری از قبیل: دسترسی به آب‌های آزاد، انرژی، مناطق آزاد تجاری، بندرگاه و البته جوانان متخصص دارد و این شرکت سعی دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود گام بلندی در جهت رونق تولید بردارد؛ بنابراین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی فرصت مناسبی برای شناسایی تولیدکنندگان توانمند داخلی در تامین نیازهای شرکت‌های فولادی است.
مدیر عامل فولاد خوزستان در پایان سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم با حضور قدرتمند تولیدکنندگان، سازندگان و صنایع داخلی استان در نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت فولاد در آینده باشیم.
گزارش خبرنگار ما حاکی است؛ نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان ۲۳ لغایت ۲۵ مردادماه ۹۸، از ساعت ۱۸ الی ۲۳ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اهواز دایر می باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست