• شناسه خبر: 647

بازدید چند تن از اعضای شورای شهر و شهردار منطقه ۷ بهمراه اهالی در معرض خطر کوی منبع آب از شهر جدید رامین به منظور بررسی امکانات و خدمات جهت اسکان و جابجایی این خانوار ها

قنوات بیان داشت: ۱۵ خانواری بصورت اورژانسی واحدهایی برای آنها درنظر گرفته شده است و قرار است ۸۴ خانوار در این منطقه اسکان پیدا کنند .تعدادی از واحدهای رامین در حد ۸۵ درصد آماده اند و طبق مذاکرات با مسولان این شهر قرار اس ...

شهر نوشت :
مازیار جهانبخشی بابادی عضور شورای اسلامی کلانشهر اهواز در بازدیدی که بجهت بررسی امکانات و خدمات جهت اسکان و جابجایی اهالی در معرض خطر ریزش مجدد کوه منطقه کوی منبع آب ضمن عرض تسلیت به خانوادهای داغدار و ابراز  همدری و تاسف از این حادثه دلخراش گفت: با توجه به برگزاری نشست های و جلسات متعدد و مکرر که دراین رابطه در چند روز گذشته با مسئولین و اهالی منطقه داشته ایم قرار بر این شد که همراه این عزیزان از شهرجدید رامین بمنظور بررسی و سنجش امکانات و خدمات و بافت آن بازیدی داشته باشیم و نقطه نظرات و مشکلات و همچنین خواسته های اهالی را در این رابطه بشنویم.
وی ادامه داد: تا حدودی اهالی تمایل به اسکان در این محل دارند و ماهم بر خواسته های آنها و تا فراهم شدن خدمات و امکانات جایگاه آنها تاکید داریم، تا شرایط اسکان آنها ایده آل نباشد کار انتقال را به این مکان انجام نخواهیم داد.
این عضو شورای شهر بیان داشت: فعلا به علت حفظ جان شهروندانمان و خانواده های در معرض خطر که ۱۵ خانواده می باشند بصورت موقت در واحدهای آماده اتتقال می دهیم تا اینکه بقیه واحده های که آماده شد  کار واگذاری را انجام خواهیم داد.
جهانبخشی گفت: هدف ما جلب رضایت مردم است و ما دنبال آسایش، راحتی و حفظ سلامت جانی، روحی و روانی شهروندانمان هستیم که بدون دغدغه به روال طبیعی زندگی خود ادامه دهند و دوباره حوداثی این چنین دردآور برای دیگر ساکنان رخ ندهد.
وی افزود: در این زمینه شهروندان و اهالی این منطقه باید با ما که خدمتگذاران آنها هستیم و سایر دستگاهای اجرایی جهت جابجایی همکاری کنند چراکه جان خودشان در خطر هست و باید به قانون تکمین کنند.
این عضو شورای شهر در پایان در خصوص خواسته های اهالی که اشتغال و سرویس ایاب و ذهاب بود گفت: تمام سعی و تلاش خود را خواهیم کرد و در تلاش و مذاکره با مسولان استان هستیم که این مشکلات را برطرف کنیم.

هادی قنوات دیگر عضو شورای شهر که در این بازدید حضور داشت ، ضمن ابراز همدردی و تسلیت به این دو خانواده عزادار اظهار کرد: ما به اتفاق شهردار و اعضای شورای شهر و مسوولان شهرداری از بدو وقوع حادثه در محل حضور داشتیم و بعنوان یک خادم در کنار این خانواده ها بوده و هستیم و هم درد مشکلات آنها خواهیم بود.

وی افزود: دو سه پیشنهاد برای جابجایی و انتقال این خانواده های داشتیم که دیروز از شیرین شهر و امروز از شهر جدید رامین به اتفاق اهالی بازدید داشتیم  و امکانات را بررسی کردیم.
قنوات با بیان اینکه شهر جدید رامین از نظر اعضای شورای شهر و اهالی مناسب تر بود گفت: این منطقه همه امکانات ازقبیل آب. برق. درمانگاه. مسجد. مدرسه را دارا می باشد، ولی فعلا سکونت صورت نگرفته است.
قنوات بیان داشت: ۱۵ خانواری بصورت اورژانسی  واحدهایی برای آنها درنظر گرفته شده است و قرار است ۸۴ خانوار در این منطقه اسکان پیدا کنند .تعدادی از واحدهای رامین در حد ۸۵ درصد آماده اند و طبق مذاکرات با مسولان این شهر قرار است ظرف مدت ۲ ماه کامل کنند.
وی افزود: درصورتی که اهالی همکاری کنند و رضایت کتبی انتقال دهند به سرعت کار انتقال و وگذاری واحدها انجام خواهد شد.
قنوات خاطرنشان کرد: کل مبلغ این واحدها۵۲ میلیون تومان میباشد که ۱۲ میلیون آن را استانداری پرداخت خؤاهد کرد و باقی مانده مبلغ را طی ۱۵ سال با اقساط  ماهی ۳۰۰ تومان متقاضیان مستقر پرداخت خواهند کرد.
وی در پایان افزود: لازمه اجرایی انتقال و اسکان این شهروندان همکاری آنها با مسئولین می باشد.
منبع : آراس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست