• شناسه خبر: 3248

در گفتگو با بخش خبر استان خوزستان مطرح شد: سرپرست شرکت آبفا اهواز:بیش از یک هزارکیلومتر شبکه فاضلاب اهواز نیازمند اصلاح است

در گفتگو با بخش خبر استان خوزستان مطرح شد: سرپرست شرکت آبفا اهواز:بیش از یک هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اهواز نیازمند اصلاح است ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت  دکتر صادق حقیقی پور با اشاره به فعال سازی تاسیسات تصفیه فاضلاب در شرق اهواز گفت: با اجرای طرح کلکتورهای فاضلاب می توان از ورود ۱۰۰هزار مترمکعب فاضلاب به رودخانه کارون جلوگیری نمود.

سرپرست شبکه آب و فاضلاب اهوازدر گفتگو ویژه خبری شبکه استانی خوزستان با موضوع مشکلات فاضلاب کلانشهر اهواز افزود: قدمت شبکه فاضلاب شهر اهواز در برخی مناطق به ۷۰سال می رسد و علاوه بر آن مسطح بودن شکل جغرافیایی شهر نیز بر مشکلات دفع فاضلاب در این کلانشهر می افزاید بطوریکه ممکن است در شرایط معمول بیش از ۲هزار حادثه فاضلاب رخ دهد که طبیعتا این میزان همزمان با وقوع سیلاب و افزایش حجم و دبی رودخانه کارون به طور محسوسی افزوده شد.

صادق حقیقی پور ضمن پوزش از محضر گرامی شهروندان محترم اهواز به دلیل معضلات فاضلاب در این مدت ، تصریح کرد: طول شبکه فاضلاب اهواز ۲هزار و ۱۰۰کیلومتر است و نیاز است که یک هزار و ۱۰۰کیلومتر آن اصلاح و بازسازی شود زیرا در طول شبکه فاضلاب اهواز از لوله های سیمانی استفاده شده است که آسیب پذیر در برابر آب هستند.

به گفته وی، ۸۰درصد فاضلاب اهواز به درون رودخانه به صورت خام وارد می شود و تنها بخش کمی از فاضلاب برای تصفیه وارد تصفیه خانه ها می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست