• شناسه خبر: 3670

تلاش های خوبی در جهت پیگیری مسائل زیست محیطی در مجموعه نفت انجام شده است

اشرفی : در آیین بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری که در چاه شماره ۵۰ نفت سفید انجام شد، عنوان کرد: اگر مدیران نفت برای مدیریت آلودگی ها برنامه ریزی نداشته باشند قطعا با مشکلات حادی مواجه خواهیم بود ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت :محمدجواد اشرفی با اشاره به بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری که برای نخستین بار به روش بیولوژیک در چاه شماره ۵۰ نفت سفید انجام شد، ضمن تشکر از مجموعه نفت برای پیگیری مسائل زیست محیطی، تاکید کرد: در دهه گذشته تلاش های خوبی در این زمینه انجام‌ شده است .امیدوارم با بهره گیری از دانش های بومی به سمت کنترل و مدیریت پسماند حرکت کنیم و آن را برای دیگر چاه ها و ایستگاه های بهره برداری نفت عملیاتی کنیم.

  محمد جواد اشرفی صبح امروز، دوشنبه ۳۱ تیر ماه در آیین بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری که در چاه شماره ۵۰ نفت سفید انجام شد، عنوان کرد: اگر مدیران نفت برای مدیریت آلودگی ها برنامه ریزی نداشته باشند قطعا با مشکلات حادی مواجه خواهیم بود.

 وی با بیان اینکه صنعت نفت مشابه دیگر فعالیت های صنعتی علاوه بر مزیت های فراوان مضراتی نیز دارد؛ تصریح کرد: با توجه به دوره طولانی فعالیت صنعت نفت در خوزستان مشکلات زیست محیطی در استان مشاهده می شود.

 مدیر کل حفاظت محیط زیست ادامه داد: اگرچه صنعت نفت طی ۴۰ سال گذشته به علت تحریم ها برای استفاده از تکنولوژی روز دنیا با مشکلاتی مواجه بوده است، اما این مساله نباید مانع از انجام مسئولیت های آنها در رعایت استاندارد های زیست محیطی شود

اشرفی به راه های برون رفت از معضلات آلایندگی صنایع در استان اشاره کرد و گفت: رعایت اصول بنیادی توسعه پایدار و الزامات زیست محیطی، توجه به اسناد بالادستی و مقررات اگر در سیستم و اذهان همه مدیران بالا، پایین و میان دستی و حتی لایه های پایینی صنعت نفت نهادینه شود، خیلی از مشکلات امروز ما برطرف خواهد شد و این کار جز با توجه به مسئله آموزش امکان پذیر نخواهد بود.

 وی با تاکید بر اینکه سهم جوامع محلی از صنعت نفت تنها آلایندگی نیست، اذعان کرد: به عنوان یک شهروند از مشاهده فلر های نفتی در حاشیه شهر اهواز و مشکلات عدیده مردم مسجد سلیمان رنج میبرم‌.

 اشرفی با اشاره به بهره برداری از طرح مدیریت پسماند حفاری که برای نخستین بار به روش بیولوژیک در چاه شماره ۵۰ نفت سفید انجام شد، ضمن تشکر از مجموعه نفت برای پیگیری مسائل زیست محیطی، تاکید کرد: در دهه گذشته تلاش های خوبی در این زمینه انجام‌ شده است .امیدوارم با بهره گیری از دانش های بومی به سمت کنترل و مدیریت پسماند حرکت کنیم و آن را برای دیگر چاه ها و ایستگاه های بهره برداری نفت عملیاتی کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست