• شناسه خبر: 2371

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان خبر داد : نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی خواستار توقف کامل پروژه‌های انتقال آب شدند.

عباس پاپی زاده گفت : با توجه به وضعیت فعلی خوزستان درخواست ردیف بودجه جداگانه برای برطرف شدن کامل ریزگردها و توقف پروژه های انتقال آب از خوزستان داریم. ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به نشست فوق العاده مجلس و دولت در عصر چهارشنبه برای بررسی وضعیت گرد و غبار خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه بررسی بودجه ۹۷ مراحل پایانی خود را طی می کند تقاضای ما این است اعتباری اختصاصی برای کنترل گرد و غبار و جبران آسیب‌های آن جدای از ۱۵۰ میلیون دلار برای خوزستان در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی ، رضا ارکانیان وزیر نیرو و عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست خوزستان ، نمایندگان خوزستان و استاندار در این نشست ؛ بیان کرد : لازم است این ردیف اعتباری تا زمانی که معضل گرد و غبار به طور کامل برطرف شوند پا برجا باشد.
پاپی زاده افزود : هدف از دعوت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست ، متوقف کردن همه پروژه‌های انتقال آب از خوزستان است تا اوضاع خوزستان از حالت فعلی بدتر نشود .
جلسه فوق العاده رئیس مجلس شورای اسلامی ، معاون اول رئیس جمهور ، وزیران نیرو و جهاد کشاورزی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار خوزستان و نمایندگان خورستان در مجلس شورای اسلامی با موضوع گرد و غبار در خوزستان قرار است عصر امروز چهارشنبه در تهران برگزار می شود.
 غلظت گرد و غبار در روزهای اخیر در استان خوزستان نمایندگان این استان را در مجلس شورای اسلامی واداشت که امروز چهارشنبه در خانه ملت با حضور در جایگاه هیات رئیسه درخواست خود را برای افزایش بودجه مبارزه با گرد و غبار در لایحه بودجه سال آینده اعلام کنند.
پدیده گرد و غبار از بیش از ۱۵ سال پیش در خوزستان پدیدار شد که هر ساله افزایش یافته و امروز به عنوان چالشی جدی در این استان تبدیل شده است.
بهمن پارسال این پدیده باعث قطع طولانی مدت برق ، آب ، و … در ۱۲ شهرستان خوزستان شد ، به طوری که زندگی مردم در این استان را فلج کرد و دولت با تشکیل نشستی مصوباتی را در این خصوص انجام داد ؛ یکی از این مصوبات نهال کاری در سطح ۳۵ هزار هکتار کانون‌های فوق بحران بود که این مصوبه انجام شد .
روز سه شنبه میزان گرد و غبار در آسمان اهواز و برخی نقاط خوزستان به ۶۰ برابر حد مجاز رسیده که باعث تعطیلی مدارس و ادارات این شهرستان‌ها شد.
این پدیده باعث مشکلات متعددی در استان از جمله افت تحصیلی دانش آموزان ، مشکلات تنفسی برای افراد شده و در مواقعی نیز مهاجرت ساکنان استان را به همراه داشته است .

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست