• شناسه خبر: 3573

سرپرست آبفا اهواز : ۲۰۰ کیلومتر نقطه فوق بحرانی در بحث تأمین آب اهواز وجود دارد

صادق حقیقی پور گفت: ۲۰۰ کیلومتر نقطه فوق بحرانی در تامین آب آشامیدنی اهواز شناسایی شده که در صدد برگزاری مناقصه برای رفع این مشکلات هستیم. ...

پیمان نجف پور – شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت صادق حقیقی پور سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز  روز پنجشنبه(۲۰ تیرماه ۹۸ ) در آئین افزایش ظرفیت تصفیه خانه آب شماره یک اهواز اظهار کرد: شبکه آب بسیاری از نقاط اهواز مانند گلستان و مرکز شهر متناسب با رشد جمعیت توسعه نیافته است.

حقیقی پور گفت: تصفیه خانه ملی راه با عنوان تصفیه خانه شماره یک اهواز در سال ۱۳۴۴ احداث شده است که روزانه ۱۲۰ هزار مترمکعب توان تولید آب دارد و آب شرب مورد نیاز قسمت عمده‌ای از شمال شرق و شرق اهواز را تأمین می‌کند.

سرپرست آبفا افزود : یکی از معضلات اساسی شهر اهواز فرسوده بودن تجهیزات و تأسیسات تصفیه خانه‌های آب است که امیدواریم برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان با کمک تمام مسئولان بازسازی شوند.

وی گفت: مردم شرق اهواز همچون ساکنان کوی صادقیه، باهنر، منازل ۲۵۴ دستگاه، سپیدار و ۳۰۰ دستگاه در ماه رمضان امسال انتقادات بسیاری به افت فشار آب داشتند.

حقیقی پور ادامه داد : بیشتر تأسیسات تصفیه خانه‌های آب اهواز در قسمت شمال شرق قرار دارند از همین رو در جنوب و شرق اهواز به دلیل فاصله طولانی تا تصفیه خانه‌های آب احتمال افت فشار آب بیشتر است.

سرپرست آبفا اهواز با اشاره به وجود مشکل افت و قطعی آب در جنوب شهر همچون مناطق گلستان، فرهنگشهر، پردیس و کوی پیام نور گفت: اهواز یک شهر مسطح است و محدوده نواحی دارای ارتفاع این شهر در منطقه منبع آب است.

حقیقی پور افزود: در منطقه حصیرآباد ۱۲۰ هزار مترمکعب مخزن آب وجود دارد که ۷۰ هزار مترمکعب آن خالی است و در سال‌های گذشته نتوانسته ایم آب را به این مخازن منتقل کنیم.

وی اظهار داشت: در شهر اهواز مشکلی به لحاظ تولید آب وجود ندارد اما مشکل اصلی در وسعت شهر اهواز است، بار اصلی تولید آب بر دوش تصفیه خانه کیان آباد در غرب اهواز است و مناطقی که فاصله طولانی با تصفیه خانه دارند دچار افت فشار آب می‌شوند.

حقیقی پور بیان کرد: با افتتاح طرح امروز ۴۰ هزار متر مکعب در شبانه روز وارد مخازن آب شرق اهواز می‌شود، برنامه دیگر شرکت آبفای اهواز توسعه ظرفیت در تصفیه خانه شماره ۲ است تا بتوانیم از ۷۰ هزار مترمکعب ظرفیت خالی مخازن حصیرآباد استفاده کنیم.

سرپرست آبفا افزود: یکی دیگر از مناطق بحرانی اهواز در بحث تأمین آب اسلام آباد شرقی و مهدیس است که با مصوبه شورای تأمین استان از خط ۶۰۰ صنایع فولاد انشعاب گرفته می‌شود و مشکل آب مهدیس تا ابتدای مردادماه امسال حل می‌شود.

به گفته حقیقی پور با توسعه فیلتراسیون در تصفیه خانه کوت عبدالله، ۲۰ هزار مترمکعب بر ظرفیت تصفیه خانه افزوده می‌شود لذا مشکل کمبود آب شهر کوت عبدالله و اسلام آباد نیز برطرف خواهد شد.

انتظار می‌رود با وارد مدار شدن این منبع، مشکل افت فشار در مناطق شرقی اهواز همچون سپیدار، کوی صادقیه، منازل راه کربلا، منازل ۲۵۴ دستگاه، باهنر، رسالت و حتی مرکز شهر حل شود.مبلغ قرارداد این طرح بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست