• شناسه خبر: 2838

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب: تحویل روزانه ۳ میلیون فوت مکعب گاز مشعل به بخش خصوصی آغاز شد

بیژن عالیپور گفت:در چارچوب قرارداد فروش گازهای همراه نفت به بخش خصوصی،تحویل روزانه۳میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت مجتمع پارسی کلاستر به شرکت سرمایه‌گذار آغاز شدکه این امردر راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلاینده‌ها است ...

پیمان نجف پور – شهر نوشت :

بیژن عالیپور  اظهار کرد: این شرکت در راستای سیاست‌های شرکت ملی نفت ایران برای حفاظت از محیط زیست، کاهش آلاینده‌ها و بهینه‌سازی تولید و مصرف انرژی، سال گذشته دو قرارداد فروش گازهای مشعل با سرمایه‌گذاران داخلی امضا کرد .

وی افزود: در قالب این قراردادها، مقرر شد بخشی از گازهای همراه نفت واحدهای بهره‌برداری مارون ۳، مارون ۶، منصوری، کرنج و پارسی به منظور فرآوری و استفاده در تولید برق در اختیار ۲۲ شرکت ایرانی گذاشته شود .

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: با فراهم شدن مقدمات و احداث تأسیسات موردنیاز در مجتمع پارسی – کلاستر، برنامه پیش راه‌اندازی تاسیسات فرآوری گاز مشعل در جوار این مجتمع به اتمام رسیده و با تحویل روزانه ۳ میلیون فوت مکعب گاز مشعل به تاسیسات شرکت سرمایه‌گذار در چارچوب قرارداد، این پروژه به مرحله پیش راه‌اندازی رسید .

عالی‌پور با اشاره به دستاوردهای این طرح عنوان کرد: حفظ منابع ملی و محیط زیست، جمع‌آوری و پیشگیری از هدرسوزی گازهای همراه نفت، بهینه‌سازی تولید و مصرف انرژی، بهره‌گیری از توان مالی و ظرفیت بخش غیردولتی در سرمایه‌گذاری‌های کلان، اشتغالزایی و کسب درآمد از جمله دستاوردهای این طرح است.

وی بیان کرد: طرح فروش گازهای ارسالی به مشعل، به بخش خصوصی با تضمین خرید محصول فرآوری شده یا برق تولیدی از نیروگاه‌های کوچک گازی، ابتکاری است که در میان مدت از سوزاندن گازهای همراه با نفت جلوگیری می‌کند.

عالی‌پور خاطرنشان کرد: این کار علاوه بر آثار مثبت زیست محیطی، صرفه‌جویی قابل توجهی در زمینه صیانت از منابع ارزشمند انرژی دارد. مسئولیت اجرای این طرح به عهده معاونت مدیریت تولید بهینه‌سازی مصرف انرژی مناطق نفتخیز جنوب است .

ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست