• شناسه خبر: 4307

رئیس کانون کارآفرینی خوزستان : ۲۴۰ قانون موثر در توسعه کسب و کار وجود دارد

رئیس کانون کارآفرینی خوزستان گفت: نزدیک به ۲۴۰ قانون مؤثر در توسعه کسب و کار داریم که در صورت اجرا بین ۳۰ تا ۳۷ درصد مشکل بیکاری در این استان را به راحتی حل می کنند. ...

پیمان نجف پور-شهرنوشت :

به گزارش شهرنوشت : احمد هرمز در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت و دومین نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی خوزستان اظهار کرد: کانون کارآفرینی استان خوزستان در ۲۶ شهرستان نماینده دارد که برای حضور در شورای اشتغال، جلسات کارآفرینی و ارائه مشاوره به کارآفرینان به فرمانداران شهرستان های معرفی شده اند.
وی افزود: نزدیک به ۲۴۰ قانون مؤثر در توسعه کسب و کار داریم که در صورت اجرایی شدن حداقل در استان بین ۳۰ تا ۳۷ درصد مشکل بیکاری را به راحتی حل می کنند ولی برداشت های سلیقه ای و موانعی که برخی مدیران بر سر راه تولید می گذارند، بیشتر ایجاد مشکل می کند.
رئیس کانون کارآفرینی خوزستان تصریح کرد: ۷۳ شهرک صنعتی در استان با چند هزار نفر شاغل داریم که برخی از واحدهای مستقر زیر ۵۰ درصد ظرفیت کار می کنند.
هرمز گفت: در صنعت، کشاورزی، شهرک های صنعتی و مشاغل خانگی برخی قوانین هنوز اجرا نشده که به صورت ویژه آنها را شناسایی و بررسی کردیم تا با اجرایی شدن آنها از کارآفرینان حمایت کنیم.
وی ادامه داد: خوزستان در نفت، گاز و پتروشیمی رتبه اول کشور و در تعداد رودخانه ها و کشاورزی نیز رتبه خوبی دارد که باید برای صنایع پایین دستی هر کدام از این حوزه ها سرمایه گذاری کرد ولی در حال حاضر آذربایجان و اراک در حوزه نفت و پتروشیمی برای صنایع تکمیلی فعالیت بیشتری دارند.
رئیس کانون کارآفرینان خوزستان با بیان این که برای صنایع پایین دستی یک مطالعه کاملا دقیق داریم، گفت: شهرستان های مختلف را برای صنایع پایین دستی شناسایی کردیم تا از ظرفیت هر کدام برای راه اندازی صنایع تکمیلی استفاده کنیم.
هرمز با اشاره به ارتباطط کانون با تولید و کارآفرینی افزود: راهبرد کانون این بوده که در کانون های تأثیرگذار، کارگروه ها و مجامع تأثیرگذار حضوری فعال داشته باشد و با اظهار نظر نقش کارگشا داشته باشد.
وی بیان کرد: یک یوزتک داریم که شرکت مشاوره به کارآفرینان است و با همکاری فناوری اطلاعات، شهرک صنعتی و استانداری قرارداد منعقد شد که طرح را بررسی و تا مرحله اجرا کنار صاحب طرح می مانیم و بعد وارد مرحله تولید شود.
رئیس کانون کارآفرینی خوزستان با بیان این که شناسایی کارآفرینان واقعی یکی دیگر از فعالیت های این کانون است، ادامه داد: بسیاری از مراجعه کنندگان به خاطر زمین یا وام ارزان قیمت بدون مطالعه ورود پیدا می  و برخی از آنها هم توانستند از این آیتم استفاده کنند.
هرمز گفت: برخی از این واحدهای مستقر در شهرک ها بدون مطالعه وارد کار شدند تا از مزایای مربوطه بهره مند شوند؛ در زمینه توجیه اقتصادی برای طرح های مختلف نیز آنالیزهای خاص خود را داریم و گام های اولیه برداشته شده است.
وی افزود: در کانون کارآفرینی خوزستان چهار هزار و ۲۲۸ عضو فعال داریم و ۱۱ هزار پرونده در حال بررسی که باید احراز هویت شوند.
رئیس کانون کارآفرینان خوزستان یادآور شد: این ۱۱ هزار پرونده در حوزه مشاغل خانگی، صنایع مختلف و کشاورزی هستند و پیش بینی می کنیم حدود ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی داشته باشند.
رئیس کانون کارآفرینان خوزستان با بیان اینکه تنها کانون ایران هستیم که ۲۶ نماینده در شهرستان ها داریم، گفت: بعد از احراز هویت این نماینده ها حکم برای آنها صادر و به فرمانداری ها اعلام و معارفه می شوند.
هرمز گفت: بعد از جلسه با فرمانداران یک عارضه یابی داشتیم و با انجام بازدیدهای میدانی از شهرک های صنعتی نسبت به دسته بندی مشاغل خانگی و روستایی و کارگاهی اقدام کردیم.
وی در پایان با بیان اینکه برنامه ریزی شده تا یک وب سایت مستقل و در عین حال زیرمجموعه وب سایت کشوری داشته باشیم، گفت: بروزرسانی اطلاعات کانون یکی از اهداف اصلی این وب سایت مستقل است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست